Geçmişte insanlar dilden dile aktarılan, potansiyel müşteri kitlesine mevcut müşteri kitlesinin memnuniyetine dayalı sözlü pazarlama yöntemleri kullanarak yaygın bir müşteri kitlesine ulaşabiliyordu. Bir kişi almış olduğu ürün ya da hizmetten memnun kaldığı takdirde “Bu ürünü bu firmadan aldım çok memnunum” dediği kişiler kadar pazarlama yapılmış oluyordu. Bu pazarlama tekniği kaliteli bir müşteri kitlesi oluştursa bile oluşmuş olan müşteri kitlesinin harekete geçme durumu oldukça zaman alıyordu. Harekete geçen müşteri kitlesinin size ulaşıp bir ürün ya da hizmet satın alması günler, haftalar, aylar belki de yıllar sürebiliyordu.

Anlatmış olduğumuz skalayı göz önüne aldığımız zaman günümüzde bunu yaparak işletmenin başarısını sağlamak iş veya müşteri potansiyelinin artmasını sağlamak insanlar için oldukça masraflı bir hale geliyor. Kazanılacak olan paranın kaynağı olan müşterilerin sizi bulup size ulaşabilmesi için belki de aylarca kira, elektrik, su, doğalgaz vb. işletme giderlerinin sizin cebinizden çıkmasına sebep oluyor. Giderlerin kazançtan değil de sermayeden gitmesi, işletme sahiplerinin oldukça zararına olacaktır.

Günümüz teknoloji çağında bu durum üzerinde olan riski minimuma indirip daha çok potansiyel müşteri kitlesine daha hızlı ulaşarak, daha net sonuçlar elde etmek oldukça kolaylaştı.

Genel olarak ele aldığımız zaman bu sürecin kısaltılmasındaki en önemli faktör ise interneti kullanmak oluyor.

Neden web sitesi yaptırmalıyım ? sorusunun cevabını bu şekilde vermiş oluyoruz.

Web sitesi sizin internet ortamındaki yüzünüz adeta bir kimliğiniz haline geliyor. Akıllı telefonların da oldukça yaygın hale gelmesi sonucunda internet kullanıcısı oldukça arttığı için, doğru kişilerin size ulaşıp kısa sürede sizden ürün ya da hizmet talep etmesi her halükarda size fayda sağlıyor.

Web siteniz sayesinde;

  • İnsanlar neden sizi tercih etmeli ?
  • İnsanlar size nasıl ulaşabilir ?
  • İnsanlar sizi nasıl ziyaret edebilir ?
  • İnsanlar sizin neler yapabileceğinizi ya da yaptığınızı nasıl öğrenebilir ?

Sorularına cevap vermiş oluyorsunuz.